ГоловнаРепертуарОпериСевільський цирульникКороткий змістДія ІІ - картина перша

Дія ІІ - картина перша

Граф Альмавіва приходить в дім доктора Бартоло в новій личині, цього разу – дона Алонсо, вчителя музики. Він говорить, що прийшов замінити дона Базиліо, який захворів, і дати урок Розіні. А коли Бартоло йому не вірить, він показує записку Розіни, стверджуючи, що вона потрапила до нього випадково і що її можна використати для зведення наклепу на графа Альмавіву. Бартоло погоджується. Починається урок. Россіні написав для цього епізоду пісню “L`Inutile precauzione” (“Даремна пересторога”) – так, як спочатку звучав підзаголовок опери. Доктору Бартоло не подобається ця “сучасна” музика і він співає старомодний сентиментальний романс “Quando mi sei vicina, amabile Rosina” (“Коли, часом, сидиш ти, Розіна, зі мною”).

З’являється Фігаро з тазиком для бриття: він наполягає на тому, що доктора необхідно побрити. Поки обличчя Бартоло у мильній піні, закохані домовляються про втечу.

Приходить дон Базиліо. Звичайно, він зовсім не хворий, але в чарівному квінтеті кожен переконує його в тому, що у нього скарлатина. Непомітно отримавши від графа солідний гаманець, дон Базиліо йде додому “лікуватись”. Доктор Бартоло з усіх сил намагається підслухати розмову Розіни та дона Алонсо (Альмавіви), і хоча цирульник всіляко намагається завадити, доктору це вдається. Він чує, як Альмавіва розповідає дівчині про її записку, що так йому допомогла. Доктор Бартоло виганяє всіх з дому.

На сцені з’являється служниця Берта, у якої є всі підстави поскаржитись в своїй арії на те, що в цьому будинку немає й хвилини спокою “Il vecchiotto cerca moglie” (“Старенький вирішив одружитись”).
 


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930