ГоловнаРепертуарОпериКнязь ІгорКороткий змістДія друга

Дія друга

У половецькому стані знемагає в полоні князь Ігор. Вечір. Половецькі дівчата танцями й піснями розважають доньку хана, Кончаківну. Але всі її думки поглинуті полоненим юнаком – княжичем Володимиром. З нетерпінням очікує вона побачення з ним («Згасає світло денне»).

Приходить ніч. Закохані Володимир Ігоревич і Кончаківна нарешті зустрічаються. Ніжно і палко освідчуються вони одне одному в коханні, мріють про щастя. Не спиться і князю Ігорю. Його гнітять важкі думки. Нелегко пережити ганьбу поразки й полону. Важко змиритися з думкою про Вітчизну, поневолену ворогом. Ігор пристрасно прагне свободи: тоді він зможе, зібравши нову рать, розбити половців і звільнити Русь («Ні сну, ні відпочинку змученій душі») .

До Ігоря обережно підкрадається Овлур, хрещений половець. Він пропонує князю свою допомогу, вмовляючи його тікати з полону. Гордість не дозволяє Ігорю згодитись на таємну втечу, тож він спочатку відмовляється.

Із-за намету виходить хан Кончак. З повагою ставлячись до свого полоненого («Чи ти здоровий, князю?»), він намагається полегшити його долю і пропонує відпустити за умови, що Ігор більше не підніме меча проти його війська. Однак Ігор не приховує, що як тільки вирветься з полону, то знову збере рать і піде воювати з половцями. За велінням Кончака половецькі полонені та полонянки розважають Ігоря піснями й танцями. Акт завершується мальовничими сценами половецьких танців у супроводі хору.

Дія, якої немає в даній постановці

З великою здобиччю повертається з походу хан Гзак. Чимало руських полонених веде він за собою. Кончак і половці вітають військо. Бранці-русичі розповідають про спалений Путивль, про горе жінок і матерів. Ігор зважується на втечу. Овлур готує коней – для князя, княжича та для себе.

З’являється Кончаківна. Вона вмовляє Володимира взяти її з собою. Княжич вагається. У відчаї Кончаківна здіймає тривогу, аби утримати Володимира.

Князь Ігор і Овлур встигають зникнути. Половці, які збіглися, вимагають смерті Володимира, але Кончак вирішує інакше. Підвівши Кончаківну до княжича, він говорить: «Ось тобі дружина, Володимире!».
 


Видео

    Липень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
      12345678910111213141516171819202122232425262728293031