ГоловнаРепертуарОпериФлорія ТоскаКороткий змістДія перша

Дія перша

Римська церква Сант-Андреа-делла-Валлє. Входить втікач, політичний в’язень республіканець Анджелотті. Він шукає ключі від фамільної каплиці, який його сестра, маркіза Аттаванті, сховала під статуєю мадонни. Знайшовши ключ, він ховається там.

З’являється ключник, який, буркочучи, прибирає за працюючим тут художником Маріо Каварадоссі брудні пензлі. Приходить художник, вони починають спілкуватися і ключник помічає, що на незакінченому портреті Марії Магдалини проступають риси однієї з прихожанок. Каварадоссі порівнює святу зі своєю коханою, співачкою Флорією Тоскою. Ключник кидає несхвальні репліки в бік художника-вільнодумця.

Анджелотті, упізнавши свого давнього друга Каварадоссі, виходить зі схованки. Їх розмову перериває стукіт у двері і голос Тоски – вона вимагає впустити її. Анджелотті знову ховається. Тоска ревнує: вона помічає схожість Марії Магдалини на портреті з маркізою Аттаванті. Каварадоссі заспокоює кохану. Вони домовляються зустрітися на його віллі після її вечірнього виступу. Флорія залишає церкву. Каварадоссі вирішив надати Анджелотті притулок. Вони тікають разом, почувши залп із замку.

У цей час надходить повідомлення про поразку Наполеона і з цієї нагоди в церкві починається підготовка до урочистого богослужіння. З’являється барон Скарпіа, який разом з сищиком Сполетті розшукують Анджелотті. Вони знаходять докази того, що втікач ховався в церкві: той забув закрити каплицю і залишив віяло своєї сестри. Барон теж бачить портрет Марії Магдалини, в якому впізнає маркізу Аттаванті. Він хоче викрити Каварадоссі і викликати ревнощі у Флорії Тоски, в яку сам закоханий.

Тоска повертається до церкви, аби сказати коханому, що зустрітися їм не вдасться – сьогодні увечері на честь перемоги вона співає в Фарнезе. Але замість художника вона зустрічає Скарпіа, якому вдається переконати дівчину в тому, що Каварадоссі пішов з маркізою Аттаванті. Тоска поспішає на віллу, щоб застати їх. Скарпіа таємно відправляє услід за нею Сполетті .


Видео

    Грудень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
         12345678910111213141516171819202122232425262728293031