ГоловнаРепертуарОпериДон ЖуанЗміст спектаклюДія перша

Дія перша

Ніч
Лепорелло – супутник, слуга, секретар і біограф Дон Жуана пропонує незнайомцю за невелику платню ознайомитися з походеньками свого господаря, які він ретельно фіксує у своєму щоденнику. Там усе: ризиковані пригоди, труднощі кочового життя, а головне – любовні історії.

Незнайомець зникає, а Лепорелло стає свідком жахливої сцени. Дон Жуан розважається з дівчатами – шукачками плотських утіх, і раптом в одній із них, під машкарою, впізнає «цнотливу» донну Анну, наречену дона Оттавіо. Викрита дівчина в шаленстві, оскільки хотіла залишитись невпізнаною, зберігши під машкарою таємницю своїх домагань на близькість з Дон Жуаном.

На крик доньки в зал вривається Командор, озброєний шпагою. Молодий коханець змушений захищатися. Під руку йому потрапляє кинджал, який чомусь залишив незнайомець. Блискавична сутичка – і Командор падає мертвим.

Дон Жуан і Лепорелло тікають з місця злочину, але Анна приводить туди Оттавіо. Помста - ось що віднині стане головною справою цієї пари.

Ранок
Чергову сварку Дон Жуана й Лепорелло припиняє появі прекрасної незнайомки, яка ховає своє обличчя під вуаллю. Але гульвісу чекає розчарування – своє обличчя ховає його колишня коханка Ельвіра, пристрасні стосунки з якою були бурхливими, але недовгими, оскільки кавалера весь час відволікала приваблива служниця Ельвіри. До речі, вона й зараз перебуває поряд з господинею.

Дон Жуан поспіхом зникає. Розгнівана жінка має намір переслідувати коханця, тим паче, що з ним непомітно втекла й служниця. Лепорелло утримує Ельвіру, пропонуючи прочитати уже знайомий нам «список жертв» Дон Жуана: не вона перша, не вона й остання.

В хол готелю вбігає жвава група молодих людей, які відпочивають на курорті. Серед них Мазетто й Церліна, які відзначають свої заручини.

До них приєднується Дон Жуан і гостинно запрошує гамірну компанію у свої апартаменти. Церліна звертає увагу на галантного кавалера і не проти залишитися з ним наодинці. Мазетто у гніві: він ображає Церліну і йде геть, полегшуючи тим самим любителю прекрасної статі звабити дівчину. Церліна робить вибір на користь Дон Жуана, але в цей момент з»являється Ельвіра. Вони обидві змагаються за увагу і любов кавалера, Ельвіра переслідує Церліну, яка втікає.

З’являються Ганна й Оттавіо – диявольська гра триває. Дон Жуан і Ганна вміло приховують своє знайомство, що передувало вбивству Командора.

Знову повертається невтомна Ельвіра і називає свого колишнього коханця лицеміром. Той у відповідь називає її божевільною. В шаленстві Ельвіра кидається на Дон Жуана і… завмирає в його обіймах.

Охоплена ревнощами Ганна привселюдно оголошує Дон Жуана вбивцею Командора. Її розповідь театральна, мало схожа на правду, але Ельвіра приголомшена: тепер вона одержима ненавистю до свого колишнього коханця за «збезчещення» Анни.

Донна Анна спокійно покидає «сцену», залишаючи дона Оттавіо наодинці з його спустошеною душею.

Полудень
Лепорелло захоплено розповідає своєму господарю про те, як у розпал веселощів в їх апартаменти вбігла розпатлана Церліна, а услід за нею – злюща Ельвіра. Дон Жуан сміючись відповідає йому, що всі веселощі ще попереду. Лепорелло явно не поділяє оптимізм господаря, але його привабливість, як завжди, перемагає.

Мазетто і Церліна під час обіду виясняють свої стосунки – жених не може пробачити нареченій, що в день заручин вона залишила його одного, а сама пішла з першим зустрічним. Досвідчена Церліна швидко знаходить шлях до миру і злагоди, але в цей момент лунає голос Дон Жуана. Він запрошує усіх на карнавал, який влаштовує на честь своїх друзів Мазетто й Церліни.

Побачивши, як знітилася його наречена, Мазетто знову в полоні ревнощів.

Вечір
Карнавал у розпалі. У напівпітьмі залу пропливають фігури в історичних костюмах, серед яких Церліна і Дон Жуан. За ними крадеться Мазетто з явно недобрими намірами. Виявивши ревнивця, Дон Жуан, анітрохи не знітившись, жартує і пропонує Мазетто й Церліні веселитися далі.

У зал входять Ельвіра, Анна та Оттавіо. Вони в карнавальних костюмах і машкарах, які приховують їх від цікавих поглядів. Ці троє сповнені рішучості відомстити вбивці Командора. Лепорелло запрошує таємничі машкари взяти участь у карнавалі. Починаються танці.

Мазетто застерігає Церліну і радить їй бути обережною. А Лепорелло, виконуючи прохання господаря, намагається відволікти увагу уже добряче сп’янілого Мазетто від залицянь свого господаря до Церліни. Вибравши момент, Дон Жуан веде її в одну з кімнат. Але Оттавіо, Анна та Ельвіра уважно стежать за цією парою, та й Мазетто помітив відсутність нареченої.

Раптом лунає крик Церліни, яка, вочевидь не чекала від Дона Жуана надто відвертих дій у непридатних умовах. Вона виривається з рук звабника і вбігає в зал, де падає на руки Мазетто. Услід за нею з оголеною шпагою в руці з’являється Дон Жуан, який волоче за собою Лепорелло, заявляючи, що це він, Лепорелло, хотів заволодіти Церліною. Оттавіо, Анна і Ельвіра вимагають від Дона Жуана не ламати комедію – година розплати близько. Але в серці Дон Жуана немає страху! Він готовий усіх викликати на смертний бій. А поки що зі сміхом залишає товариство розгніваних месників.


Видео

    Листопад, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
       123456789101112131415161718192021222324252627282930