ГоловнаРепертуарОпериДон ЖуанПро художника В’ячеслава Окунєва

Про художника В’ячеслава Окунєва

В’ячеслав Окунєв – народний художник Росії. Освіту отримав у Ленінградському державному інституті театру, музики і кінематографії імені Черкасова (майстерня І.Г.Сегаля). З 1975 року здійснив як художник-постановник понад 300 постановок.

Співпрацював з Маріїнським театром, Большим театром Росії, Державним академічним театром балету Б.Ейфмана, камерним музичним театром «Санктъ-Петербургъ Опера», Великим театром Білорусі, оперним театром Молдови, оперними театрами Пермі, Новосибірська, Катеринбурга та іншими. Нині працює головним художником Санкт-Петербурзького державного академічного театру опери і балету імені М. П. Мусоргського, де оформив постановки опер «Казка про царя Салтана» Римського-Корсакова, «Кармен» Бізе, «Отелло», «Травіата» і «Ріголетто» Верді, «Тоска» Пуччіні, балетів «Спляча красуня», «Лебедине озеро» і «Лускунчик» Чайковського, «Дон Кіхот» Мінкуса. Серед спектаклів, які він оформив в Маріїнському театрі, – «Весілля Фігаро» Моцарта, «Любов до трьох апельсинів» Прокоф’єва, «Аїда» Верді, «Мавра» Стравінського, «Жізель» Адана, «Коппелія» Деліба, «Севільський цирульник» Россіні та інші. 

У 1994 році у Большому театрі В. Окунєв брав участь у постановці балету «Сильфіда» Х. Левеншелля, у 2000-му – балету «Російський Гамлет» на музику Бетховена і Малера, а в 2002-му – опери Мусоргського «Хованщина».

Був художником –постановником цілої низки спектаклів Пермського академічного театру опери і балету імені П.І.Чайковського: «Війна і мир» та «Вогненний ангел» Прокоф’єва, «Самсон і Даліла» Сен-Санса, «Сильфіда» Шнейцхоффера, «Клеопатра» і «Попелюшка» Массне та інших.

В’ячеслав Окунєв багато працює за кордоном, зокрема в театрі «Арена ді Верона», оперному театрі в Кальярі (Італія), Королівському театрі в Глазго (Великобританія), Національній опері Греції, національних театрах Сеула і Токіо. В переліку оформлених ним постановок – «Черевички» Римського-Корсакова в Кальярі, «Жізель» Адана, «Дон Кіхот» Мінкуса та «Лебедине озеро» Чайковського в Токіо, «Петрушка» Стравінського в Глазго, «Брати Карамазови» в Ессені, «Жізель» в Сеулі, «Дон Жуан» Моцарта у Філармонійному театрі Верони, «Лебедине озеро» в Національній опері Будапешта, балет «Чайковський» на музику Чайковського у Віденській опері, опера «Турандот» на сцені «Арена ді Верона», «Блазні» Леонкавалло і «Травіата» Верді в театрі «Мадленіанум» в Бєлграді.


Видео

    Квітень, 2020

    ПнВтСрЧтПтСбНд
      123456789101112131415161718192021222324252627282930