ГоловнаРепертуарАрхівІліяЗМІСТ

ЗМІСТ

І частина

Ізраїлем керує слабохарактерний цар Ахав. Його властолюбна дружина Ієзавель – запровадила при дворі культ божества Ваала. Розлючений зневагою до істинного Бога, Ілія у молитві заклинає послати на землю страшну засуху в знак того, що народ зневажає благочестя і поклоняється неправедним богам. Три роки на землю Ізраїлю не впало ні краплі води.

Янголи призвані Богом охороняти Ілію. Вони вказають йому шлях до потоку Хорафе, бажаючи позбавити пророка страждань спраги та голоду. Але, коли Ілія прийшов до потоку, виявилося, що той висох. Тоді Янгол наказує йти до Сідонської Сарепти і поселитися у Вдови, за достаток якої піклується Бог.

Вдова оплакує смерть сина. Ілія просить Господа повернути хлопчика до життя і Бог, почувши моління пророка, оживляє його.

Ілія йде до царя Ахави і наказує йому зібрати на горі Кармель весь народ Ізраїлю, всіх пророків Ваала та служителів культів і підготувати тільця для жертвоприношення. Щоб запалити багаття, пророкам необхідно звернутися до свого божества, аби упевнитися, який Бог істинний, адже тільки всесильний Бог здатен спустити з неба вогонь. Довго закликали жерці своїх божеств, але лише молитва Ілії була почута Богом. Всіх лжепророків було вбито за зраду істинного Господа.

Народ Ізраїлю з пророком звертається до Бога і просять дощу. Тричі хлопчик забирається на гору, вдивляючись у бік моря, доки не з’являється хмара і злива омиває землю Ізраїлю.

ІІ частина

Ілія звинувачує царя Ахава у злочинах. Розлючена цариця Ієзавель підбурює підлеглих проти пророка. Воєначальник Авдій радить Ілії тікати від гніву влади. Ілія розчарований – справа його життя виявилася марною. Він просить Бога забрати його до себе. Та Янгол повеліває йому піднятися на гору Хорив і предстати перед Богом. Господь наказує йому повернутися і проповідувати істинну віру тим, хто не приклонився перед Ваалом. Ілія виконав завіт Господа, полум'яно проповідуючи волю Всевишнього і, покинувши світ людей, представ живим перед ликом Господа.

Епілог

Пророцтво Ілії направляє серця людей і тим відвертає прокляття у час Господнього пришестя. «Колись восстане з півночі й прийде до сходу сонця Його Обранець. І життя на землі стане радістю. І прибуватимуть люди у славі Вічного Бога». 


Видео

    Липень, 2018

    ПнВтСрЧтПтСбНд
          12345678910111213141516171819202122232425262728293031