ГоловнаНовиниНовини за Квітень 2014У театрі почалися репетиції балету «Крик»

15 Квіт.

У театрі почалися репетиції балету «Крик»

Балетна трупа Одеського Національного академічного театру опери та балету приступила до репетицій двохактного балету-трагедії «Крик» за романом видатного радянського та російського філософа Олександра Зінов'єва «Іди на Голгофу».

Над виставою працює міжнародний творчий колектив. Балетмейстером-постановником запрошено провідного соліста московського Большого театру, заслуженого артиста Росії та Республіки Північна Осетія-Аланія, лауреата премії «Золота маска» Андрія Меркур'єва (на фото). Це буде його перша робота як хореографа. Андрій Меркур'єв також станцює головну партію на прем'єрах в Одесі.

Автором лібрето та сценографом виступила дочка письменника Поліна Зінов'єва (Франція – Німеччина). Художник по костюмах – Урсула Бургер з Німеччини. Оригінальну музику для балету в 18-ти картинах написали композитори з Франції Серж Упен і Ерван Меллек, а також бельгієць Жерар Ванденбрук. Крім того, в постановці будуть використані твори Джованні Солліма (Італія), Макса Ріхтера (Великобританія), Петеріса Васкса (Латвія) і Ріхарда Вагнера (Німеччина).

Куратор проекту – головний балетмейстер Одеського Національного академічного театру опери та балету, заслужений артист Росії Юрій Васюченко.

«Ніколи тексти Олександра Зінов'єва не звучали так образно та глибоко, як у цій хореографічній інтерпретації. (...) Зміст балету-трагедії «Крик» по-своєму стане драматичним пошуком істини про головне: що є людина, сенс життя, самотність. Це досвід одкровення про те, що є мірилом людської долі, що є єдиним правильним рішенням про вибір шляху», – сказала Ольга Зінов'єва, керівник Біографічного інституту Олександра Зінов'єва.

Прем'єри балету «Крик» заплановані на 15 , 16 і 18 травня 2014 року. 

Архів