ГоловнаНовиниНовини за Квітень 2013Соліст-стажер Одеського оперного Ігор Царьков завоював І премію на конкурсі «Солов’їний ярмарок»

25 Квіт.

Соліст-стажер Одеського оперного Ігор Царьков завоював І премію на конкурсі «Солов’їний ярмарок»

Соліст-стажер Одеського Національного академічного театру опери і балету Ігор Царьков (бас) став лауреатом І премії VI відкритого конкурсу молодих вокалістів ім. Анатолія Солов’яненка «Солов’їний ярмарок». У змаганнях, які проходили в Донецьку з 17 по 22 квітня нинішнього року, взяли участь 27 талановитих молодих співаків з усіх куточків України. 

У конкурсну програму Ігоря Царькова увійшли партія Максиміліана з опери Джузеппе Верді «Розбійники», арія Мефістофеля з однойменної опери Арріго Бойто, арія дона Базіліо з опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, а також арія Кривоноса з опери «Богдан Хмельницький» Констянтина Данькевича.

«Ігор має рідкісний за красою і потужністю голос. Він з 4-го курсу Одеської Національної музичної академії працює в театрі та має дуже гарні перспективи. Серед його позитивних якостей не тільки видатний голос, але й дуже серйозне ставлення до роботи. Він вдумливий і працелюбний, що є запорукою подальших успіхів і досягнень», – коментує подію викладач Ігоря Царькова, художній керівник театру, народний артист України Василь Навротський.

Ігоря Царькова взяли в групу стажерів Одеського Національного академічного театру опери і балету в жовтні 2011 року. Він дебютував в опері Петра Чайковського «Іоланта» (Бертран). Співає партії Командора в опері «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта, Тімура в опері «Турандот» Джакомо Пучіні та Фараона в опері «Аїда» Джузеппе Верді. Готується виконати в «Аїді» партію Рамфіса.

Ігор Царьков в «Аїді». Фото Юрія Литвиненка, 25 січня 2013 року.

Колектив і керівництво Одеського Національного академічного театру опери і балету щиро вітають Ігоря Царькова з отриманням І премії і бажають подальших творчих перемог!

Довідка. Відкритий конкурс молодих вокалістів «Солов’їний ярмарок» був заснований у 2000 році в Донецку. Він носить ім’я уродженця цього міста – видатного українського співака, народного артиста України і Героя України Анатолія Борисовича Солов’яненка (лірико-драматичний тенор). До участі в конкурсі допускаються кращі студенти IV – V курсів вищих музичних навчальних закладів України та країн СНД. Нинішнього року журі конкурсу очолював Олександр Дяченко – народний артист України, доцент, завідуючий кафедрою академічного співу Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, соліст Національної опери України ім. Тараса Шевченка.

Сьомий відкритий конкурс молодих вокалістів «Солов’їний ярмарок» відбудеться у 2015 році.

Архів