ГоловнаКолективОперна трупаСопраноШевченко Наталія

Шевченко Наталія

Шевченко Наталія

Солістка опери Одеського Національного академічного театру опери і балету. Заслужена артистка України

Лауреат ІІ премії міжнародного музичного конкурсу ім. Миколи Лисенка (Київ, 1992 рік) та ІІ премії міжнародного конкурсу оперних співаків ім. Соломії Крушельницької (Львів, 1994 рік). Брала участь у фестивалях «Марія Бієшу запрошує» і «Мерцішор» у Кишиневі, «Золота корона» в Одесі та Донецьку, у фестивалі ім. Соломії Крушельницької.

1989 року закінчила Донецький державний музично-педагогічний інститут ім. Сергія Прокоф’єва за спеціальністю «академічний спів»; 1997 року – аспірантуру при Одеській державній (нині – Національній) музичній академії ім. Антоніни Нежданової. У трупі Одеського Національного академічного театру опери і балету працює з 1994 року.

У репертуарі співачки партії Віолетти, Джільди, жриці, Оскара та Інес (опери «Травіата», «Ріголетто», «Аїда», «Бал-маскарад» і «Трубадур» Джузеппе Верді), Лючії ді Ламмермур з однойменної опери Гаетано Доніцетті, Розіни (опера «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні), Фраскіти та Мікаели (опера «Кармен» Жоржа Бізе), Оксани (опера «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського), Ліу (опера «Турандот» Джакомо Пучіні), Брігіти (опера «Іоланта» Петра Чайковського) та інші.

Наталя Шевченко виступала з концертами в Києві, Львові, Донецьку, Кишиневі, Мінську, Луганську. Гастролювала в Лівані, Люксембурзі, Франції, Голландії, Італії, Іспанії, Німеччині, Польщі, Румунії, Молдові, Білорусі.