ГоловнаКолективОперна трупаСопраноБерлізова Ірина

Берлізова Ірина

Берлізова Ірина

Солістка Одеського Національного академічного театру опери і балету. Заслужена артистка України

Володарка І премії конкурсу вокалістів імені Миколи Лисенка, І та ІІ премій міжнародного конкурсу імені Антоніна Дворжака в Чехії.

1984 року Ірина Берлізова закінчила Одеське державне музичне училище імені Костянтина Данькевича по класу вокалу, у 1989 році – Одеську державну консерваторію (нині – Одеська Національна музична академія) імені Антоніни Нежданової по класу вокалу. У трупі Одеського Національного академічного театру опери і балету працює з 1988 року.

У 1996 – 1997 роках співачка записала альбоми на студії відомого французького менеджера і мецената Жерара Седрю. 1999 року на запрошення Папи Римського Івана Павла ІІ виступала у Ватикані. З 2000-го по 2003-й рік була солісткою в театрі опери і балету міста Констанца (Румунія).

В репертуарі Ірини Берлізової партії з опер «Ріголетто» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Фауст» Шарля Гуно, «Кармен» Жоржа Бізе, «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, «Таємний шлюб» Доменіко Чимарози, «Богема» Джакомо Пучіні, «Алкід» Дмитра Бортнянського.

Співачка брала участь в багатьох оперних проектах і гастролювала у Франції, Фінляндії, Італії, Німеччині, Польщі, Кореї, Ізраїлі, Росії та на Тайвані.

Викладач кафедри сольного співу Одеської Національної музичної академії імені Антоніни Нежданової.